Ogłoszenia parafialne


22. Niedziela Zwykła - 3.09.2017

1.Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczną pracę. Kochani Rodzice, o naszą wiarę i odpowiedzialność za wiarę młodych Pan Bóg będzie was pytał.
2.Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I w niedzielę, 10 września, podczas mszy św. o godz. 12:00, podobnie uczynimy w Kokorzynie i w Widziszewie.
3.Rodzice dzieci I-o komunijnych, spotkanie organizacyjne 17.09. godz. 13.00 w kościele.
Deklaracje zgłaszające dziecko proszę przynieść na to spotkanie (formularz w zakrystii oraz na stronie parafii).
4.Akcja Katolicka zaprasza w poniedziałek 4.09 po wieczornej mszy św. na spotkanie na temat: „Jak przemieniać świat w duchu EWANGELII”.
5.I czwartek miesiąca przypada w tym tygodniu. Zapraszamy wieczorem po mszy na modlitwę uwielbienia w intencji nowych powołań z naszej parafii.
6.Akt poświęcenia Kościoła w Polsce i naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi w piątek 8.09 podczas każdej Mszy święte.
7.Ks. Benon i ks. Proboszcz odwiedzą chorych, ze swojej trasy, w środę 6.09. od godz. 9.00.
8.Biuro parafialne wraca do normalnych godzin urzędowania.
9.Farny Klub Seniora zaprasza na spotkanie członków i chętnych w czwartek 7.09. o godz. 16.00 w salce przy Wyszyńskiego 14.
10.Spotkanie Zelatorów i Zastępców Róż Żywego Różańca, 13.09.2017 (w środę) o godz. 16.00 w salce katechetycznej przy Wyszyńskiego 14.
11.Grupy młodzieżowe: Radośni w Duchu i Wincentyńska Młodzież Maryjna zapraszają młodych na Mszę Świętą i spotkanie dotyczące pomysłów i propozycji dla młodzieży w tym roku. Eucharystia w kaplicy sióstr Miłosierdzia w sobotę, 9 września o 19:00, potem spotkanie w salce przy Wyszyńskiego 14.
12.Przewodnik Katolicki przypomina jak wybierać Rodziców Chrzestnych lub np. Czy małżonkowie powinni mieć wspólną kasę? Te i wiele innych artkułów polecamy!

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKI

1.Dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy odbędzie się w dniach 10 i 11 września (niedziela /wyjazd 13.00 z targowiska za kościołem Ducha Świętego). Zapisy wraz z wpłatą w biurze parafialnym do środy. Przy zapisie tworzymy czwórki noclegowe. Cena wyjazdu – podróż, nocleg i śniadanie – 100 zł.
2. Koronacja Obrazu MB Literackiej w Buku 10.09. Zapisy w Biurze Parafialnym.

ks. proboszcz Paweł Skrzypczak