WidziszewoOficjalny serwis internetowy wsi Widziszewo

Gmina Kościan

Powiat kościański

Województwo wielkopolskie

XVIII Mistrzostwa Gminy Kościan i Powiatu Kościańskiego w Strzelaniu z Wiatrówki

10 listopada na strzelnicy LOK-u w Widziszewie odbyły się XVIII Gminy Kościan i Powiatu Kościańskiego w Strzelaniu z Wiatrówki.

Zawodnicy podzieleni zostali na poszczególne kategorie wiekowe. Po trzech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców. W gminie w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szymańska Zofia (32 pkt.), drugie Błocian Wiktoria (24 pkt.), trzecie Tic Michalina (14 pkt.) - zwyciężczynie są mieszkankami Widziszewa. W kategorii chłopców zwyciężył Ostrowski Mikołaj (61 pkt.), drugie miejsce zajął Kaźmierczak Bartosz (56 pkt.) a trzecie Ratajczak Emil (56 pkt.) – chłopcy są mieszkańcami Widziszewa.  W kategorii kobiet jedyną zwyciężczynią była  Ławniczak Agnieszka (61 pkt.) z Widziszewa. W kategorii mężczyzn na najwyższym miejscu podium stanął Szczepaniak Jan (76 pkt.) z Bonikowa, stopień niżej Grys Zbigniew (72 pkt.) z Katarzynina, trzecie miejsce wywalczył Waleński Karol (62 pkt.) z Starych Oborzysk. W powiecie w kategorii dziewcząt na pierwszym miejscu była Puzyrewicz Olga (61 pkt.) z Kościana, na drugim Sandra Starkbauer (41 pkt.) z Przysieki Polskiej i na trzecim Duda Zofia (35 pkt.) z Wymysłowa. W kategorii chłopców na podium znaleźli się mieszkańcy Widziszewa - Ostrowski Mikołaj (61 pkt.), Kaźmierczak Bartosz (56 pkt.) i Ratajczak Emil (56 pkt.) W kategorii kobiet najlepsza była Smoczyk Ewa (66 pkt.) z Kościana, drugie miejsce zajęła Matuszczak Katarzyna (65 pkt.) także z Kościana, a trzecim miejscem cieszyła się Ławniczak Agnieszka (61 pkt.) z Widziszewa. W kategorii mężczyzn wygrał Szczepaniak Jan (76 pkt.) z Bonikowa, drugie miejsce zajął Sekuła Robert (74 pkt.) z Kościana, trzecie Grys Zbigniew (72 pkt.) z Katarzynina.

Po zawodach w Domu Ogrodnika na wszystkich zawodników czekały rogale marcińskie i ciepły napój. Po raz pierwszy w tym roku w oczekiwaniu na wyniki zawodów strzeleckich chętni mogli zagrać w mini turnieju w warcaby.

Na zwycięzców czekały medale, dyplomy i drobne upominki ufundowane ze środków Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Kościan. Imprezę zorganizowali Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie, Powiatowe Stowarzyszenie LZS w Kościanie i Koło Strzeleckie w Widziszewie.

Tegoroczne zawody były bogatsze o jeszcze jedno wydarzenie, bowiem prezes LOK-u Kościan Robert Sekuła wręczył Medale Okolicznościowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Medalami wyróżnieni zostali - Andrzej Przybyła, wójt gminy Kościan, Mirosław Duda, zastępca wójta gminy Kościan, Czesław Dodat, prezes Koła Strzeleckiego w Widziszewie i  Artur Opas, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.