Gmina Kościan

Powiat kościański

Województwo wielkopolskie

II Turniej Strzelecki z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

3 maja 2019 r. na strzelnicy LOK-u odbył się Turniej Strzelecki z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Do rywalizacji przystąpiło 46 zawodników podzielonych na cztery kategorie.

Po dwóch godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Wśród mężczyzn najlepszy był Robert Sekuła (77 pkt./100 możliwych), miejsce drugie zajął Wojciech Kapusta (76 pkt.), miejsce trzecie Marek Posała (75 pkt.). Wśród kobiet najwyższe miejsce na podium wywalczyła Natalia Dolata (63 pkt.), wyprzedzając Katarzynę Matuszczak (58 pkt.) oraz Agnieszkę Ławniczak (52 pkt.). W kategorii dziewcząt wygrała Dominika Matuszczak (56 pkt.), dalej Marta Szymańska (51 pkt.) i Zuzanna Janik (45 pkt.). W kategorii chłopców najlepszy okazał się Janek Klupsz (73 pkt.), miejsce drugie zajął Oliwer Górny (64 pkt.) a trzecie Bartosz Kaźmierczak (57 pkt.).

Najlepsi strzelcy otrzymali dyplomy i puchary. Po zakończonych zawodach rozpoczęła się biesiada przy ognisku.

Organizatorami turnieju byli Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminy Kościan i Koło Strzeleckie w Widziszewie.