Gmina Kościan

Powiat kościański

Województwo wielkopolskie

I Turniej Strzelecki z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

5 maja 2018 r. po raz pierwszy na strzelnicy LOK-u odbył się Turniej Strzelecki z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Do rywalizacji przystąpiło 44 zawodników podzielonych na cztery kategorie.

Po kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Wśród mężczyzn najlepszy był Hieronim Nowak (74 pkt.), miejsce drugie zajął Rafał Puzyrewicz (73 pkt.), miejsce trzecie Marcin Nowak (69 pkt.). Wśród kobiet najwyższe miejsce na podium wywalczyła Natalia Dolata (71 pkt.), wyprzedzając Kingę Puzyrewicz (66 pkt.) oraz Ewę Smoczyk (60 pkt.). W kategorii dziewcząt wygrała Amelia Domagała (71 pkt.), dalej Weronika Mazurek (65 pkt.) i Dominika Matuszczak (52 pkt.). W kategorii chłopców najlepszy okazał się Oliwer Górny (66 pkt.), miejsce drugie zajął Bartosz Kaźmierczak (64 pkt.) a trzecie Aleksander Opas (63 pkt.).

Najlepsi strzelcy otrzymali dyplomy i puchary. Po zakończonych zawodach, o godz. 17 rozpoczęła się biesiada przy ognisku.

Organizatorami turnieju byli Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminy Kościan i Koło Strzeleckie w Widziszewie.